Najkrajšie španielske metropoly

Zobraziť popis cestovnej kancelárie:

Úvod

8-dňový letecký zájazd


Perex

Najkrajšie španielske metropoly sa sa majú čím pýšiť: katalánska metropola Barcelona pamiatkami secesného umenia geniálneho architekta Gaudího a neopakovateľnou atmosférou, metropola Aragónska Zaragoza nádhernými renesančnými šľachtickými palácmi, mudéjarskými kostolmi a arabským palácom Aljaferia, Madrid svetovými múzeami a Valencia unikátnym spôsobom ako sa v meste snúbi umenie stredoveku s najmodernejšou architektúrou.


Ubytovanie

7 x v hoteli 3*


Stravovanie

7 x polpenzia


Doprava

Letecká, autobus, resp. mikrobus počas okruhu.


1. deň

Transfer na letisko do Viedne, odlet do Barcelony, transfer z letiska do hotela na pobreží Costa Brava/Costa Maresme, ubytovanie, večera.


2. deň

Raňajky, odchod na celodenný výlet do Barcelony. Prehliadka mesta – dnes spoznáme pamiatky secesného umenia ako ich zanechal geniálny katalánsky architekt Gaudí: Sagrada Família – novogotický chrám Svätej rodiny, ktorý sa stal symbolom Barcelony  elegantný bulvár Passeig de Grácia s ďalšími významnými Gaudího stavbami ako Casa Batlló, rozprávkovo koncipovaný dom so strechou pripomínajúcou chrbát obrovského jaštera a stĺpy dole nohy slona či Casa Milá, prezývaná la Pedrera. Nahliadneme do uzulinkých uličiek “gotickej” Barcelony a prejdeme sa po najživšej promenáde mesta – La Rambla, kde zažijeme pravú barcelonskú atmosféru. Uvidíme aj ďalšie zaujímavé miesta: vrch Montjuic námestia Plaça d´Espanya a Plaça de Catalunya, nový prístavný komplex Moll d´Espanya,  Plaça Portal de la Pau so sochou Krištofa Kolumba Palau Gűell – prvá stavba na objednávku Gaudího Plaça Reial – Kráľovské námestie obkolesené palmami Plaça Sant Jaume s radnicou a sídlom katalánskej vlády bazilika sv. Eulálie a katedrála Santa Maria del Mar Palác Reial Major – sídlo barcelónskych grófov. Návrat na ubytovanie. Večera.


3. deň

Raňajky, odchod na poldenný výlet do Girony, ktorá je centrom rovnomenného regiónu s dokonalou polohou na brehoch rieky Ter a Onyar. Historické centrum mesta je sieťou úzkych šarmantných uličiek, námestí a elegantných palácov a nábrežie vyzerá ako to v slávnej Florencii. Dokonca tu nájdeme aj zaujímavý most – betónový monolit má v najužšom mieste v strede nad riekou hrúbku len 25 cm. Okrem farebného nábrežia v Girone môžeme obdivovať gironskú katedrálu s najširšou gotickou loďou na svete (širšia je len loď chrámu sv. Petra v Ríme). Popoludní odchod do Figueres, možnosť návštevy múzea Salvadora Dalího. Návrat do hotela, večera. 


4. deň

Raňajky, odchod do Zaragozy – nádherného historického mesta a metropoly Aragónska, ktoré sa pýši krásnymi renesančnými šľachtickými palácmi. Dominantou mesta je bazilika Panny Márie, katedrála La Seo a arabský opevnený palác Aljafería z 11.stor. - veľkolepá ukážka maurskej architektúry. Po prehliadke mesta (Katedrála, námestie Santa María del Pilar, mudéjarské kostoly,  mestská tržnica) odchod na ubytovanie. Večera.


5. deň

Raňajky, odchod do Madridu, okružná jazda a prehliadka mesta – Plaza de Espaňa, ktoré pripomína slávneho spisovateľa Cervantesa prostredníctvom súsošia jeho románových hrdinov – Dona Quijota a verného sluhu Sancha; exteriéry Kráľovského paláca, prestavaného z bývalej arabskej pevnosti, Plaza Mayor – námestie námestí, centrum života Habsburgovcov 17. storočia, historické budovy, obchodíky, terasy a niečo pod zub v tapas baroch. Hneď v blízkosti je Puerta del Sol (Slnečné námestie) a nakoniec zostáva Gran Vía – hlavná ulica a súčasne najmodernejšia časť mesta. Návrat na ubytovanie a večera.  


6. deň

Raňajky, pokračovanie prehliadky mesta, možnosť návštevy galérie El Prado. Popoludní odchod do Valencie, ubytovanie  a večera.


7. deň

Raňajky, prehliadka Valencie – mesta, v ktorom sa unikátnym spôsobom snúbi umenie stredoveku s modernou architektúrou. Milovníkom zelene sa budú páčiť záhrady, parky a aleje stromov, vybudované v bývalom koryte rieky Turia; kto rád obdivuje historické budovy, starodávne brány, hradby, kostoly a námestia, tiež si príde na svoje. Prehliadka starobylého centra, ktoré odhaľuje románske, gotické a renesančné dedičstvo UNESCO, vrátane ikonickej budovy La Lonja zo 16. storočia, katedrály Seu s 51 m vysokou vežou Micalet, z ktorej je nádherný výhľad na celé mesto. Odchod do Barcelony, ubytovanie, večera.


8. deň

Raňajky, transfer na letisko v Barcelone, po prílete do Viedne transfer do Bratislavy.