Island - Privátna cesta

Zobraziť popis cestovnej kancelárie:

Ubytovanie

3* hotely


Stravovanie

Raňajky


Poznámka

Zájazd je realizovaný na privátnej báze pre 2 – 4 osôb. Okruh je možné realizovať v rôznych  termínoch podľa požiadavky klienta. Na základe želaného termínu bude ponúknutá letecká doprava.
1. deň

Odlet z Viedne a prílet na Island. Po prílete sa vydáme na polostrov Reykjanes s výhľadom na Ohňový ostrov Edey. Cestou sa prejdeme cez „Most medzi dvoma kontinentmi“ a v geotermálnej oblasti Krysuvík nás čakajú bahenné jazierka. Následný presun do najsevernejšieho hlavného mesta na svete,  Reykjavíku. Ubytujeme sa a prejdeme rušno uličkou Laugarvegur. Prezrieme si unikátny kostol  Halgrímskirkja, nádherné sídlo Islandskej filharmónie, budovu Harpa a vyskúšame národné jedlo, hot  dog „Pislur“.
2. deň

Vyrážame z mesta a na programe máme tzv. „zlatý trojuholník“. Najväčšie turistické atrakcie ostrova ako park Thingvellir s prvým demokratickým parlamentom na svete Alting (r. 930), zlatý vodopád Gullfoss, či v súčasnosti jediný tryskajúci geyzír v zemi, Strokkur, ktorý vyvrhuje vodu do výšky až 30  metrov. Cestou späť do hlavného mesta sa zastavíme pri jedinečnom kráteri Kerid, kde vystupovala aj  známa speváčka Bjork.
3. deň

Dnes nás čaká dlhá cesta smerom na sever. Našou prvou zastávkou budú nádherné vodopády Barnafoss a Hraunfossar, ktoré vytekajú priamo spod lávového koberca na úpätí ľadovca Langjökull. Na polostrove Snaefellsnes, si prezrieme krásny kostolík Búðarkirkja a zastávku si spravíme aj pri  najfotografovanejšej hore ostrova Kirkjufell s čarovným vodopádom Kirkufellfoss. Podvečer sa  ubytujeme v okolí mesta Blöndus.
4. deň

Po raňajkách sa vydáme pozdĺž nádherného fjordu až do jedného z najsevernejších mestečiek, Siglufjörður. Cestou absolvujeme aj krátku relaxačnú zastávku v mestečku Hofsos. Siglufjörður bolo  kedysi najvýznamnejšie rybárske mesto na ostrove. Dnes tomu už síce tak nie je, no v meste otvorili jedinečné múzeum venované práve rybolovu. Múzeum dostalo niekoľko medzinárodných cien a jeho  návšteva predstavuje veľmi príjemný zážitok. Následne sa presunieme do mesta Dalvík, kde  absolvujeme plavbu za pozorovaním veľrýb. Deň zakončíme v Akureyri. Po príchode si spoločne  prejdeme „hlavné“ mesto severu a doprajeme si spoločnú večeru.
5. deň

Ráno sa vydáme ďalej smerom na východ ostrova. Popri nádhernom jazere Mývatn sa dostaneme k   známej jaskyni Grjótagjá, okúpeme sa v skvelých kúpeloch Mývatn a prejdeme sa po lávovom poli Dimmuborgir. Zastavíme sa pri vodopáde Godafoss (vodopád Bohov) a pokračovať budeme cez  najsilnejší európsky vodopád Detifoss až do fotogenického mestečka Egilstadir.
6. deň

Po nádhernej panoramatickej jazde prídeme do mesta Höfn, kde si v jednej z prístavných reštaurácii  vychutnáme skvelý obed. Krátku prechádzku absolvujeme pri jedinečnej ľadovcovej lagúne  jökulsárlón s výhľadmi na ľadovec Vatnajokull. V prírodnej rezervácii Skaftafell nás bude čakať krátka  prechádzka až ku jedinečnému, čadičovému vodopádu Svartifoss. Deň ukončíme v meste  Kirkjubæjarklaustur.
7. deň

Náš posledný deň bude v znamení známych vodopádov Skogafoss a Seljalandfoss, pričom cestou sa  tiež zastavíme na útese Dyrhólaey, kde sa nám naskytne pravdepodobne najkrajší výhľad na ostrove.  Nádherná čierna pláž Reynisfjara, či známa „brána na Island“. Pokiaľ budeme mať šťastie, tak nám tu  našu prechádzku a výhľady spríjemnia Alky bielobradé. Neobídeme ani ľudové múzeum Skógar a deň  zakončíme v mestečku Selfoss.
8. deň

Po raňajkách sa spoločne presunieme do pravdepodobne najznámejších kúpeľov na ostrove, Modrá  Lagúna. Tu si doprajeme jedinečný oddych a relax pred cestou naspäť do Viedne. Následný presun na  letisko, posledné nákupy Brenivínu v duty free a následný odlet.