Privátna cesta po Iráne s anglickým sprievodcom - Kráľovské mestá Perzie

Zobraziť popis cestovnej kancelárie:

Úvod

9-dňový poznávací zájazd.


Perex

Zaujímavá, pohostinná, priateľská, taká je súčasnosť najvýznamnejšej krajiny bývalej Perzskej ríše, obdarenej prírodnými krásami, cennými historickými pamiatkami a kultúrou, ktorú môžete spoznať a vychutnávať doslova na každom kroku.


Ubytovanie

4*/5* hotely.


Stravovanie

Raňajky.


Poznámka

Zájazd je realizovaný na privátnej báze pre 2 – 5 osôb. Okruh je možné realizovať v rôznych termínoch, podľa požiadavky klienta. Na základe želaného termínu bude ponúknutá letecká doprava.


1. deň

Odlet z Viedne, prílet do Teheránu.


2. deň

Začneme poznávaním hlavného mesta. dejiny Iránu siahajú do r. 5 000 p. n. l. a história tejto krajiny je veľmi bohatá. Navštívime Národné múzeum, kde si pozrieme časť z predislamského obdobia. Pozrieme si palác Golestan, jeden z palácov Shaha z poslednej dynastie Pahlavi, ktorá tu vládla do 80 r. minulého storočia. Teherán je obrovská moderná metropola a zaujímavý pohľad na ňu bude práve z vrchu veže Milad. Zastavíme aj na námestí slobody – Meydane Azadi alebo „Shahyad“, ktoré bolo postavené pri príležitosti osláv 2 500. výročia Perzskej monarchie.


3. deň

Z Teheránu sa presunieme letecky do Shirazu. „Mesto slávikov, ruží, vína a básnikov“, ako na neho mnohí spomínajú. Shiraz je bývalým hlavným mestom ešte z doby vlády Karim Khan Zanda. dnes navštívime citadelu, Vakil bazar, hrobku slávneho poéta Hafeza a Saadiho, mešitu Nasirolmolk, ktorej sa tiež hovorí „ružová mešita“, jednu z krásnych perzských záhrad, záhradu Eram. Perzská záhrada má nielen v Iráne ale aj vo svete svoje renomé a jej zrod siaha do obdobia Achajmenovskej ríše, ako odraz vysnívanej rajskej záhrady.


4. deň

Následne opustíme Shiraz pri bráne koránu a dostaneme sa do bývalého hlavného mesta Achajmenovcov, Persepolisu alebo Takhte-jamshid. uvidíme Naqshe Rustam, nekropolu dDariusa, Xerxesa a ďalších, či tajomnú Kaba-ye Zartoshti, ako aj skalné reliéfy Sasánovských panovníkov. Mesto Yazd.


5. deň

Ráno začneme prehliadkou mesta. Mesto je známe pamiatkami zoroastrijského náboženstva, navštívime Vežu mlčania, chrám ohňa, kde horí oheň udržiavaný od r. 470, Piatkovú mešitu z 12. st., prejdeme sa starým mestom, ktoré si zachovalo starodávnu architektúru, typickú pre púštne mestá, lákadlom je záhrada Doulat Abad s únikátnym badgirom, námestie Amir Chakhmaq.


6. deň

Zastavíme v Meybod, v bývalom hlavnom meste dynastie Mozaffarovcov, ktoré je známe najmä vďaka výrobe keramiky, navštívime najstarší hrad Narin, odkiaľ sa nám naskytne nádherný výhľad na tehlové mesto. Shah Abbas caravanserai. cesta nás povedie do mesta Isfahán, ktoré je známe vďaka starým mostom cez rieku Zayande. Tie sú nádherne vysvietené najmä večer. Najznámejším je most Khajou.


7. deň

Isfahan sa tiež nazýva „Nesfe jahan“, polovica sveta a je právom považované za jedno z najkrajších iránskych miest. Mesto zaznamenalo najväčší rozmach za vlády panovníka Abbasa Veľkého z dynastie Safíjovcov v 16. st. Navštívime námestie Naqshe Jahan, obklopené starým bazárom, palác Tchehel Sotoun, mešitu Sheikh Loftollah a shahovu mešitu. Námestie z vrchu si pozrieme z terasy paláca Ali Kapou. Navštívime tradičné umelecké dielne.


8. deň

Blíži sa záver nášho okruhu v Iráne a z Isfahánu sa presunieme do Kashanu, kde si ukážeme jeden z honosných domov obchodníkov z 19. st., pozrieme si kúpele Soltan Amir Ahmad aj záhradu Fin. Presunieme sa do Teheránu.


9. deň

Transfer na letisko, odlet do Viedne. „Khoda Hafez“ Irán.